dzień pluszowego misia.docx

(12 KB) Pobierz

                                   SCENARIUSZ  ZAJĘC

Temat zajęć: Dzień pluszowego misia

CELE OGÓLNE:

 

- kształtowanie u dzieci poczucia konieczności poszanowania zabawek;

- rozwijanie umiejętności poprawnego budowania wypowiedzi;

- integracja dzieci w czasie zabaw.

 

CELE OPERACYJNE-DZIECKO:

- rozwija koordynację ruchową;

- akceptuje kolegów w czasie wspólnych zabaw;

- wypowiada się na podany temat.

 

MATERIAŁY: pluszowe misie, sylwetka niekompletnego misia, treśc wiersza Cz. Janczarskiego „Naprawiamy misia”, emblemat smutnej buzi misia, papier flamastry, gazeta, chusta animacyjna, magnetofon.

METODY: rozmowa kierowana, zabawowa, praktyczne działanie.

FORMY: indywidualna, grupowa, zbiorowa

 

                         PRZEBIEG ZAJĘC

 

1.      Powitanie  – wprowadzenie do tematu.

2.      Zabawa z pluszakiem – wykorzystanie chusty animacyjnej.

- misie jadą nad morze samochodem

       - sztorm

3.      Dlaczego miś jest smutny – rozmowa w oparciu o wiersz Cz. Janczarskiego „Naprawiamy misia”

4.      Wesoły miś – podział dzieci na dwie grupy, każda ma za zadanie dokończyć  rysunek misia.

5.      Taniec z pluszakiem na gazecie – dzieci tańczą na rozłożonej gazecie, gdy muzyka przestanie grac składają gazetę na pół. Kolejna przerwa w muzyce oznacza ponowne złożenie gazety.

6.      „Małe co nieco”- degustacja miodowych przysmaków.

7.      Ewaluacja  „Dwa misie” – dzieci wychodząc pozostawiają swoje znaczki pod wybranym miesiem.

 

 

Zgłoś jeśli naruszono regulamin