!info.txt

(22 KB) Pobierz
====================
002
Podstawowe zasady użytkowania broni gładkolufowej i pistoletu maszynowego - Mieczysław Chrobot, Andrzej Kwiatkowski, Sławomir Jurczyński, Włodzimierz Wieczorek 

Niniejsze opracowanie przygotowane zostało z mylš o słuchaczach szkolenia podstawowego, którzy po raz pierwszy spotykajš się z problematykš budowy, obsługi i stosowania broni palnej. Materiał zebrany w tym opracowaniu z powodzeniem może służyć również każdemu policjantowi od momentu rozpoczęcia szkolenia aż do zakończenia służby. To swoiste kompendium wiedzy dotyczy broni gładkolufowej i maszynowej omawianej w różnych materiałach ródłowych. Należy je traktować jako propozycję pewnych rozwišzań opartych na wieloletnich dowiadczeniach zwišzanych z użytkowaniem broni palnej. 

====================
003
Podstawowe zagadnienia z budowy i użytkowania broni palnej krótkiej - Andrzej Kwiatkowski, Sławomir Jurczyński, Włodzimierz Wieczorek 

Niniejsze opracowanie przygotowane zostało z mylš o słuchaczach szkolenia zawodowego podstawowego oraz szkolenia zawodowego podstawowego po służbie kandydackiej, głównie ze względu na przydatnoć podczas realizacji zajęć oraz przygotowanie się do zaliczeń, sprawdzianów i egzaminów. Materiał zebrany w opracowaniu z powodzeniem może służyć również każdemu policjantowi od momentu rozpoczęcia szkolenia aż do zakończenia służby. To swoiste kompendium wiedzy dotyczy broni palnej krótkiej: P-64, P-83, P-99 Walther oraz Glock.Opracowanie jest propozycjš materiału pomocniczego przygotowanš na podstawie wieloletnich dowiadczeń autorów w szkoleniu strzeleckim policjantów. 

====================
004
Sytuacje kryzysowe - Zdzisław Kozłowski, Wojciech Nosek

Jednš z ważniejszych funkcji współczesnego państwa jest zapewnienie obywatelom podstawowych warunków ochrony przed potencjalnymi i realnymi niebezpieczeństwami zwišzanymi z występowaniem klęsk żywiołowych oraz innych podobnych zdarzeń, spowodowanych siłami natury lub awariami technicznymi, a także wynikajšcych z działań zbrojnych. Dobrze zorganizowane społeczeństwo przygotowane jest do funkcjonowania w różnych sytuacjach, natomiast obowišzkiem administracji publicznej jest posiadanie cile zgodnych do każdej sytuacji rozwišzań systemowych, tj. odpowiedniego prawa oraz sił i rodków, pozwalajšcych na skuteczne zarzšdzanie kryzysowe. Autorzy poruszajš w publikacji m.in. różne formy organizacyjne działań policyjnych oraz zadania Policji wykonywane w warunkach katastrofy, klęski żywiołowej oraz innych zdarzeń zagrażajšcych bezpieczeństwu ludzi i rodowiska. 

====================
005
Chemiczne rodki obezwładniajšce - Zdzisław Kozłowski 

Niniejsze opracowanie ma na celu zapoznanie z zagadnieniami dot. chemicznych rodków obezwładniajšcych, urzšdzeń technicznych służšcych do miotania granatów i innych ładunków oraz rodków pola walki używanych podczas zespołowych działań pododdziałów Policji. Istniejšce opracowania na ten temat sš w dużej częci zdezaktualizowane, dotarcie do tekstów ródłowych (instrukcji i zarzšdzeń) utrudnione, a opieranie się na nich daje wiedzę rozdrobnionš i uszczegółowionš. Bioršc pod uwagę wskazane przesłanki, autor ma nadzieję, że materiały zamieszczone w niniejszej pozycji okażš się pomocne nie tylko dla słuchaczy, ale również dla prowadzšcych zajęcia z tej tematyki oraz będš dobrym uzupełnieniem dla policjantów chcšcych poszerzyć swojš wiedzę zawodowš 

====================
006
Pałka teleskopowa - Piotr Sochacki, Krzysztof Plombon 

Poradnik zawodowy dla słuchaczy i nauczycieli pt. 'Pałka teleskopowa' jest ogólnym zbiorem treci programowych z zakresu wiadomoci i umiejętnoci posługiwania się pałkš teleskopowš na poziomie szkolenia podstawowego. Materiał ten adresowany jest do słuchaczy i nauczycieli szkół policyjnych, natomiast jego zadaniem jest pomoc w utrwaleniu i doskonaleniu umiejętnoci nabytych podczas szkoleń zawodowych. W przewodniku zrezygnowano z wielorodnoci technik, ograniczajšc się do tych, które sš proste, skuteczne i prawnie dozwolone. 

====================
007
Wybrane zagadnienia z zakresu udzielania pierwszej pomocy

Sławomir Butkiewicz - autor niniejszej publikacji - jest instruktor pierwszej pomocy, i z tej perspektywy oraz z punktu widzenia policjanta, przybliża on czytelnikowi obowišzki policjanta w zakresie udzielania pierwszej pomocy. W zwięzły i przejrzysty sposób zaprezentował także kwestie zwišzane z reanimacjš i resuscytacjš. Z lektury można również dowiedzieć się o tym, jak pomóc innym w sytuacji krwotoku, urazu, oparzenia, udaru, wypadku komunikacyjnego i wielu innych przypadkach zagrażajšcych życiu i zdrowiu poszkodowanego. 

====================
008
Zakres badań kryminalistycznych - Maria Kaczmarek, Leszek Komiński 

Pozycja przeznaczona jest dla wszystkich policjantów, a w szczególnoci dla prowadzšcych postępowania przygotowawcze. Publikacja pozwala zapoznać się lub przypomnieć sobie zakres możliwoci badawczych współczesnej kryminalistyki. Ułatwia okrelenie celów powołania biegłego i pomaga we właciwym formułowaniu stawianych w postanowieniu pytań. Rozdziały opracowania zostały dostosowane do poszczególnych dziedzin kryminalistyki, według tego samego schematu: okrelenie zakresu wykonywanych badań i prezentacja przykładowych pytań do biegłego. Autorski wybór literatury przedmiotu pozwala na poszerzenie i pogłębienie własnej wiedzy z zakresu szeroko rozumianej kryminalistyki. W aneksie do niniejszego opracowania zaprezentowano dwa wzorcowo wypełnione druki postanowień o dopuszczeniu dowodu z opinii biegłego. 

====================
010
Kryminalistycznno-procesowe zabezpieczanie ladów na miejscu zdarzenia. -Leszek Bieliński, Wojciech Mi 

Opracowanie powięcone jest problematyce zabezpieczania różnego rodzaju ladów na miejscu zdarzenia. Autorzy przedstawiajš przykładowe algorytmy czynnoci zwišzanych z ich zabezpieczaniem. Publikacja w sposób praktyczny przedstawia zakres i kolejnoć wykonywanych czynnoci zwišzanych i ujawnianiem i zabezpieczaniem ladów. Cennš częciš pozycji jest również przedstawiony materiał poglšdowy, uwzględniajšcy przykłady prawidłowo zabezpieczonych ladów, jak również nieprawidłowoci w tym zakresie. Przedstawiono zasady bezpieczeństwa w trakcie przeprowadzania oględzin. Adresatem publikacji sš przede wszystkim policjanci służby dochodzeniowo-ledczej wykonujšcy samodzielnie czynnoci na miejscu zdarzenia. Publikacja jest również wietnš pomocš dla słuchaczy podstawowych szkoleń zawodowych oraz słuchaczy odbywajšcych szkolenia na kursach specjalistycznych w zakresie tematu kryminalistyczne badanie miejsca zdarzenia. 

====================
011
Prezentacje multimedialne - Artur Godlewski 

Pozycja pod tytułem Prezentacje multimedialne w zwięzły, a jednoczenie kompleksowy sposób, przedstawia zagadnienia zwišzane z przygotowaniem i budowaniem prezentacji multimedialnych przy użyciu dedykowanego oprogramowania w postaci Microsoft PowerPoint. Treć krok po kroku przeprowadza przez poszczególne fazy tworzenia prezentacji, poczšwszy od pomysłu i przygotowania materiałów ródłowych (ze szczególnym uwzględnieniem plików graficznych), poprzez kompozycję slajdów, dodawanie efektów animacji slajdu i prezentacji, skończywszy na wydruku prezentacji i jej wywietleniu. Walorem pracy jest duża liczba zrzutów ekranowych, odzwierciedlajšcych poszczególne fazy pracy, ułatwiajšc potencjalnemu autorowi szybkš orientację w położeniu poszczególnych elementów (funkcji) oprogramowania, jak i zasad zwišzanych z jego obsługš. 


====================
012
Fonoskopia - Alicja Malanowicz, Leszek Komiński

Publikacja ta jest przedstawieniem najważniejszych aspektów fonoskopii z punktu widzenia techniki kryminalistycznej. Autorzy - podinsp. Alicja Malanowicz - ekspert fonoskopii w Wydziale Badań Dokumentów i Technik Audiowizualnych Centralnego Laboratorium Kryminalistycznego Komendy Głównej Policji i nadkom. Leszek Komiński ? młodszy wykładowca w Zakładzie Kryminalistyki Szkoły Policji w Pile, w zwięzłej formie połšczyli aspekty praktyczne i dydaktyczne tego typu opracowań, uwzględniajšc przede wszystkim współczesny stan policyjnej fonoskopii. W założeniu publikacja ta w pierwszej kolejnoci skierowana jest do szerokiego grona policjantów służby kryminalnej, zajmujšcych się zarówno postępowaniami przygotowawczymi, jak i pracš operacyjno-rozpoznawczš. Nie ograniczajšc jednak kręgu odbiorców, wydawnictwo to znakomicie poszerzyć może wiedzę policjantów wszystkich pozostałych służb, w tym prewencyjnej, techniki kryminalistycznej i wspomagajšcej. Pozycja ta omawia pojęcie fonoskopii, ladu fonoskopijnego oraz prezentuje rodzaje badań fonoskopijnych. Znajdziemy tutaj także informacje o zasadach zabezpieczania materiału dowodowego do badań, a także postepowania z nim w celu uzyskania opinii biegłego. 

====================
018
Dokument jako lad kryminalistyczny. Wybrane aspekty - Leszek Komiński

Autor publikacji w zwięzłej formie spróbował połšczyć aspekty praktyczne i dydaktyczne, uwzględniajšc z jednej strony wypracowane i utrwalone w technice kryminalistycznej zasady postępowania z dokumentami jako ladami i dowodami rzeczowymi, a z drugiej strony odwołujšc się do osišgnięć współczesnej kryminalistyki badawczej
W założeniu pozycja ta napisana została dla okrelonego czytelnika. W pierwszej kolejnoci kierowana jest do szerokiego grona policjantów służby kryminalnej, zajmujšcych się zarówno postępowaniami przygotowawczymi, jak i pracš operacyjno-rozpoznawczš. Nie ograniczajšc jednak kręgu odbiorców, wydawnictwo to znakomicie poszerzyć może wiedzę policjantów wszystkich pozostałych służb, w tym prewencyjnej, techniki kryminalistycznej i wspomagajšcej.
Wydawnictwo jest udanym zebraniem podstawowych wiadomoci na temat ogólnie rozumianych kryminalistycznych badań dokumentów. Aut...
Zgłoś jeśli naruszono regulamin