Katecheza 17 - Pan Jezus jest naszym Królem.odt

(26 KB) Pobierz

Katecheza 17

 

Pan Jezus naszym Królem

 

Cel:

Uświadomienie dzieciom, że Pan Jezus jest Królem Miłości

 

Pomoce:

Korona, berło, płaszcz; rysunek Chrystusa Króla; kolorowe papiery, nożyczki, klej do zrobienia korony.

 

Wprowadzenie:

Do sali wchodzi dziecko ubrane w strój królewski. Rozmawiamy wspólnie o tym.

           Kogo to dziecko przypomina?

           Po czym poznajemy?

           A czy to jest prawdziwy król?

           Dlaczego?

Różni są na świecie królowie. Są kraje, gdzie wciąż panuję królowie i królowe. Czasem mówi się na kogoś że jest „królem” z powodu jego wielkich osiągnięć i sławy, np.: król sportu, filmu, piosenki – czy znacie takich? Ale szybko przestają nimi być, bo przychodzą nowi. Krótkie więc jest ich królowanie: tacy niby królowie. Jest jednak jeden Król, który ma królestwo większe, piękniejsze od całego świata, królestwo, które się nigdy nie skończy.

 

Rozwinięcie:

Czy domyślacie się, co to za Król? Tak, Pan Jezus Król. Nie dbał o pałace ani o bogactwo. Nie jeździł w karecie, ani żadnym drogim samochodem. Chodził pieszo, i często bardzo daleko – do ludzi biednych i smutnych. Wszystkim przynosił dużo radości, wszystkim pomagał. Ludzie chcieli umieścić Go w Pałacu, włożyć koronę na głowę, składać pokłony. A On nie chciał tego wszystkiego. Chciał, aby Go wszyscy ludzie kochali, aby byli Jego przyjaciółmi. A w nagrodę za to obiecał dać swoje królestwo – niebo, pełne miłości i szczęścia.

Jednak nie wszyscy kochają Tego najlepszego Króla. Byli tacy, którzy Mu dali cierniową koronę – katecheta rysuje na tablicy lub pokazuje ilustrację – i zamiast berła trzcinę uschniętą. Ale On i tak nie przestał ich kochać, tylko czekał,kiedy się poprawią. O, jak dużo ma Pan Jezus miłości w swoim Sercu! Właśnie dlatego jest Królem Miłości.

 

Zastosowanie:

           Czy wy kochacie Pana Jezusa – Króla Miłości?

           Czy wy się cieszycie, że takiego mamy Króla? - oglądamy rysunek Chrystusa Króla.

Zaśpiewamy Mu:

Chrystus Wodzem, Chrystus Królem,

Chrystus, Chrystus Władcą nam.

Zrobimy dziś dla Pana Jezusa piękną, dużą koronę. Wytniemy ją ze złotego papieru. Powinna być ozdobiona drogimi kamieniami. Ale te „klejnoty” będziemy naklejać wtedy, gdy ktoś z nas sprawi Panu Jezusowi jakąś radość. Pomyślcie już teraz, czym możecie pokazać Panu Jezusowi, że Go kochacie? Czym Go ucieszycie? Pan Jezus na takie „klejnoty ciągle czeka. Dlatego ta korona będzie zawieszona w gablocie i do następnej katechezy będziemy zbierać dowody, że naprawdę kochamy Pana Jezusa, w ten sposób pokażemy, że Pan Jezus jest naszym Królem! Zaśpiewajmy  Wszystko Tobie Oddać pragnę.

Zgłoś jeśli naruszono regulamin