Miłorząb.docx

(13 KB) Pobierz

Miłorząb

Niebywałym osiągnięciem nowoczesnej medycyny stało się wprowadzenie do leczenia miłorzębu dwuklapowego (po łacinie Ginkgo biloba). Skrzętne badania kliniczne nad jego leczniczą mocą trwają na świecie od ponad półwiecza. Udowodniono niezbicie, że jest on przyjacielem zdrowia współczesnego człowieka

Jest nieocenionym obrońca przed chorobami cywilizacyjnymi. Przede wszystkim zapobiega on tworzeniu się zakrzepów i poprawia krążenie mózgowe. Jest więc stosowany w udarach mózgu, w zakrzepicy i jej profilaktyce, w cukrzycy, w chorobie wieńcowej serca. Ponadto jest istotnym źródłem naturalnych wymiataczy wolnych rodników, tzw. antyoksydantów. Jest więc nieocenionym obrońcą przed chorobami cywilizacyjnymi. Systematyczne stosowanie miłorzębu udrażnia, uelastycznia i wzmacnia wszystkie naczynia krwionośne. Poprawia dopływ krwi i tlenu do mięśnia sercowego, co jest bardzo ważne dla ludzi cierpiących z powodu niewydolności krążenia. Dzięki temu serce dostaje większą porcję energii, ekonomiczniej pracuje i odpoczywa, nie jest przeciążane.

 

Preparaty a bazie miłorzębu zaleca się zarówno ludziom, którym grozi zawał serca jak i po przebytym zawale. Miłorząb usprawnia także ukrwienie i dotlenienie mózgu oraz wpływa korzystne na metabolizm komórek mózgowych. Przewlekle podawany łagodzi następstwa postępującej miażdżycy, objawiające się szumami w uszach, głuchotą, zawrotami głowy i demencją (otępieniem). Poprawia pamięć, sprawność intelektualną, koncentrację myśli i oddala tzw. wyczerpanie psychiczne. Miłorząb jest więc szczególnie zalecany dla osób starszych, z osłabioną pamięcią, orientacją, uogólnioną miażdżycą i chorobą Alzheimera.

 

Łagodzi on bóle głowy wywołane zaburzeniami w krążeniu mózgowym. Okazuje się, ze jest on pomocny w kłopotach z koncentracją także u ludzi młodych, aktywnych, uczących się. Miłorząb poprawia także krążenie obwodowe w kończynach, zmniejszając ich drętwienie, mrowienie, bolesne skurcze i uczucie zimna wywołane postępującą miażdżycą. Usprawnia tez mikrokrążenie w gałce ocznej, dzięki czemu poprawia ostrość widzenia. Jest to szczególnie ważne u osób chorych na cukrzycę, u których postęp choroby prowadzi często do zaćmy. Jego antyagregacyjne, czyli przeciwzakrzepowe działanie chroni przed zawałami serca, udarami mózgu, zakrzepami.

 

Zawarte w miłorzębie flawonoidy wykazują aktywność antyoksydacyjną, zapobiegają zatem starzeniu organizmu, postępowi miażdżycy, nowotworom itp. W nowoczesnej kosmetyce wyciągi z miłorzębu są wykorzystywane w balsamach i żelach do pielęgnacji nóg zmęczonych, z objawami zaburzeń krążenia, żylaków, uczucia ciężkości i bolesnych skurczów w łydkach. Znajdują także zastosowanie w kremach do twarzy, odżywkach i szamponach do włosów (usprawniając krążenie poprawiają odżywienie cebulek włosowych).

Zgłoś jeśli naruszono regulamin